KONST / Litografier / Färglitografi 8214077
*
nr 821 4077
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), "Vinterbåten", Provtryck, motivets mått: 45x36 med dedikation
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2013
kl 18:21:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 07:59:28
1
Vinnande bud
17/4 16:40:51
2
4.200 kr
22/4 18:09:00
3
4.600 kr
22/4 18:09:29
3
5.000 kr
22/4 18:14:35
3
5.400 kr
22/4 18:15:16
3
5.800 kr
22/4 18:16:05
3
6.200 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad provtryck roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8268 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:40
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 821 4077
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografi , Roland Svensson (1910-2003), "Vinterbåten", Provtryck, motivets mått: 45x36 med dedikation
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 5.000 kr |
Såld: | 6.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 07:59:28 | 1 | Vinnande bud |
17/4 16:40:51 | 2 | 4.200 kr |
22/4 18:09:00 | 3 | 4.600 kr |
22/4 18:09:29 | 3 | 5.000 kr |
22/4 18:14:35 | 3 | 5.400 kr |
22/4 18:15:16 | 3 | 5.800 kr |
22/4 18:16:05 | 3 | 6.200 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad provtryck roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8268 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:40